Parafia Sławoborze | OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22083
post-template-default,single,single-post,postid-22083,single-format-standard,ctcc-exclude-EU,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

3 Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019r.

1.W poniedziałek i czwartek od godziny 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

2.W poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. można będzie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Msza św. o godzinie 17.00 w Sławoborzu.

Również w poniedziałek na Mszę św. zapraszamy do kościoła parafialnego na godzinę 17.00 wszystkie osoby, które zadeklarowały się, że będą chciały przyjmować w swoim domu obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie obrazów i rozpocznie się pielgrzymka Matki Bożej w naszej parafii.

3.Nabożeństwa Pasyjne w okresie Wielkiego Postu:

*niedziela godzina 16.00 – Gorzkie Żale w Sławoborzu,

*piątek 29 marca – Droga Krzyżowa:

15.45 SIDŁOWO

16.00 POWALICE

16.30 MYSŁOWICE (Droga Krzyżowa i Msza św.)

16.30 SŁAWOBORZE

4.Od 30 marca do 1 kwietnia br. w naszej parafii będzie miała miejsce Wizytacja Kanoniczna, której przewodniczył będzie Biskup Krzysztof Włodarczyk. W sobotę i w niedzielę Ksiądz Biskup będzie obecny podczas każdej Mszy św., a sprawował będzie Eucharystię    w niedzielę o godzinie 11.00.  W czasie wizytacji zaplanowano spotkania z przedstawicielami grup działających w parafii oraz  z rodzicami ministrantów. Ksiądz Biskup odwiedzi również szkoły na terenie parafii oraz Dom Pomocy Społecznej w Krzecku.  W poniedziałek 1 kwietnia o godzinie 17.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania.

5.Młodzież i osoby dorosłe, którzy mają przyjąć Sakrament Bierzmowania zapraszamy na próbę w sobotę 30 marca na godzinę 10.00 do kościoła w Sławoborzu. Na godzinę 11.30 zapraszamy rodziców kandydatów, aby podczas nabożeństwa nałożyć krzyż swojemu dziecku.

Po nabożeństwie i spowiedzi młodzież i rodzice proszeni są o uporządkowanie ternu przy kościele oraz posprzątanie kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą sprzętu.

6.Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę w dniach 10 – 14 czerwca br. do Częstochowy – Wadowic – Kalwarii Zebrzydowskiej – Krakowa – Łagiewnik – Czernej. Koszt: 600 zł. Zgłoszenia do ks. Proboszcza do końca marca.

7.Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdwinie organizuje pielgrzymkę do Bieszczad – Lwowa – Sanoka. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła parafialnego.

8.Pani Ewa Horanin organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej dnia 13 kwietnia. Wyjazd o godzinie 8.00 przy kościele w Sławoborzu. Koszt: 35 zł. Zapisy u p. Ewy do 6 kwietnia.

Ksiądz Proboszcz zaprasza na wyjazd nowo wybranych sołtysów z terenu parafii i funduje im koszt wyjazdu.

9.Caritas Parafii rozprowadza paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

10.W kościele parafialnym znajduje się skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

11.Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: jest Gość Niedzielny.

12.Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za posadzenie krzewów przy kościele parafialnym.

13.Z naszej wspólnoty parafialnej zmarła śp. Zofia Stosio z Powalic, która została pochowana na Cmentarzu Komunalnym w Powalicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

14.Życzymy Bożego błogosławieństwa.

PRZEJDŹ NIŻEJ, ABY ZOBACZYĆ INTENCJE MSZY ŚW.

Post a Comment