Parafia Sławoborze | Grupy parafialne
Część poświęcona grupom parafialnym.
caritas, rpsk, ministranci, schola, żywy różaniec, eucharystyczny ruch młodych
19080
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19080,page-parent,ctcc-exclude-EU,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
CARITAS

Caritas jest organizacją kościelną, której celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Od początku istnienia Kościoła najbiedniejsi byli otaczani pomocą ze strony wspólnoty. Jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich wierni „sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby”.

Zobacz więcej
MINISTRANCI

Św. Dominik Savio – parton

Liturgiczna Służba Ołtarza, to grupa młodych chłopców, którzy poprzez odpowiednie przygotowanie liturgiczne i formację są wyznaczeni do spełniania określonych funkcji w czasie sprawowania czynności liturgicznych. Słowo ministrant wywodzi się od łacińskiego terminu „ministrare”, który oznacza „służyć, pomagać” i wskazuje szczególnie na służbę we Mszy św. Ministrant jest pomocnikiem przy jej sprawowaniu, ale i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministranci służą wszystkim uczestnikom Mszy św., aby liturgia była piękna. Wśród ministrantów istnieje odrębna grupa, która nazywa się lektorzy. Ich posługa związana jest z czytaniem Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym.

Zobacz więcej
RPSK

Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.

Odwiedzając Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie w czerwcu 1991 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II modlił się o to, by z tego domu formacyjnego wychodzili kapłani mocni wiarą, kochający szczerze Boga i ludzi.

Zobacz więcej
SCHOLA

Św. Cecylia – patronka śpiewu liturgicznego Schola naszej Parafii składa się z dziewcząt w wieku 13 -21 lat, które śpiewają na Chwałę Pana. Opiekunką i gitarzystką jest Monika Czajka. W upiększeniu Mszy św. pomagają jej Anna Bodnar, Julia Piotrowska, Martyna Czajka, Julia Lisowska i Dżesika Lewczycka.

Zobacz więcej
ŻYWY RÓŻANIEC

Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca

Zobacz więcej
EUCHARYSTYCZNY RUCH MŁODYCH

ERM jest ruchem, który ma za zadanie rozwijanie w dzieciach i młodzieży coraz głębszego zrozumienia i mocniejszego pokochania Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. Należący do ERM-u mają swoje spotkania w salce przy parafii, ale nade wszystko starają się zbliżać jeszcze bardziej do Jezusa poprzez adorację Najświętszego Sakramentu i częste przyjmowanie Komunii Świętej.

Zobacz więcej