Parafia Sławoborze | Grupy parafialne
Część poświęcona grupom parafialnym.
caritas, rpsk, ministranci, schola, żywy różaniec, eucharystyczny ruch młodych
19080
CARITAS

Caritas jest organizacją kościelną, której celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Od początku istnienia Kościoła najbiedniejsi byli otaczani pomocą ze strony wspólnoty. Jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich wierni „sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby”.

MINISTRANCI

Św. Dominik Savio – parton

Liturgiczna Służba Ołtarza, to grupa młodych chłopców, którzy poprzez odpowiednie przygotowanie liturgiczne i formację są wyznaczeni do spełniania określonych funkcji w czasie sprawowania czynności liturgicznych. Słowo ministrant wywodzi się od łacińskiego terminu „ministrare”, który oznacza „służyć, pomagać” i wskazuje szczególnie na służbę we Mszy św. Ministrant jest pomocnikiem przy jej sprawowaniu, ale i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministranci służą wszystkim uczestnikom Mszy św., aby liturgia była piękna. Wśród ministrantów istnieje odrębna grupa, która nazywa się lektorzy. Ich posługa związana jest z czytaniem Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym.

RPSK

Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.

Odwiedzając Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie w czerwcu 1991 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II modlił się o to, by z tego domu formacyjnego wychodzili kapłani mocni wiarą, kochający szczerze Boga i ludzi.

SCHOLA

Św. Cecylia – patronka śpiewu liturgicznego Schola naszej Parafii składa się z dziewcząt w wieku 13 -21 lat, które śpiewają na Chwałę Pana. Opiekunką i gitarzystką jest Monika Czajka. W upiększeniu Mszy św. pomagają jej Anna Bodnar, Julia Piotrowska, Martyna Czajka, Julia Lisowska i Dżesika Lewczycka.

ŻYWY RÓŻANIEC

Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca

EUCHARYSTYCZNY RUCH MŁODYCH

ERM jest ruchem, który ma za zadanie rozwijanie w dzieciach i młodzieży coraz głębszego zrozumienia i mocniejszego pokochania Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. Należący do ERM-u mają swoje spotkania w salce przy parafii, ale nade wszystko starają się zbliżać jeszcze bardziej do Jezusa poprzez adorację Najświętszego Sakramentu i częste przyjmowanie Komunii Świętej.