Parafia Sławoborze | RPSK
page-template-default,page,page-id-21644,page-child,parent-pageid-19080,ctcc-exclude-EU,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego

Odwiedzając Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie w czerwcu 1991 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II modlił się o to, by z tego domu formacyjnego wychodzili kapłani mocni wiarą, kochający szczerze Boga i ludzi. Powołanie rozwija się najpierw w rodzinie, aby następnie dojrzewać w przestrzeni domu seminaryjnego. Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, to grupa wiernych w całej diecezji, która otacza modlitewnym wsparciem mężczyzn, którzy w swoich sercach odczytali głos powołania do kapłaństwa.

Codzienna modlitwa w intencji powołanych i ich moderatorów a także w intencji kapłanów pracujących w diecezji jest celem wiernych, którzy należą do RPSK.